Trezor slouží k uložení věcí, které je potřeba chránit před neoprávněným přístupem jiné osoby nebo před odcizením. Do trezorů a sejfů se nejčastěji ukládají peníze, šperky, doklady, cenné dokumenty, nosiče dat či zbraně. Sejf má většinou nižší bezpečnost než trezor, má jednoplášťovou konstrukci a jeden zámek. Naproti tomu trezor by měl splňovat vyšší bezpečnostní limity a předepsané normy – viz BEZPEČNOSTNÍ TŘÍDY TREZORŮ.

Trezory dle typu

Trezory zabudované do nábytku

Nábytkové trezory jsou určeny k zabudování do nábytku, ale lze je použít i jako volně stojící. Tyto trezory by měly být přišroubovány ke zdi nebo do podlahy. ynot-certifikovane-trezory-4Tyto trezory mívají menší rozměry a hmotnost než volně stojící trezory, řádově do cca 500kg.

Volně stojící trezory

Volně stojící trezory bývají větších rozměrů s velkou hmotností. Jsou určeny pro objemnější věci a mohou dosahovat nejvyšších stupňů odolnosti. Hmotnost volně stojících trezorů může být od stovek kilogramů až po několik tun.

Trezory do zdi

Trezory určené k zazdění je možné zabudovat do obvodových zdí, do podlahy, pod schodiště, do sklepa či podobně. Ve většině případů se jedná o rozměrově menší trezory, jejichž výhodou je nenápadnost a obtížnost je v objektu vůbec nalézt.

Hlavní části trezoru

Skříň trezoru

trezor-opravaTělo neboli skříň trezoru má nejčastěji tvar krychle nebo kvádru a vyrábí se z kovových plátů různých tlouštěk, plátování může být dvojité a vnitřní prostor může být vyplněn betonem, izolačním materiálem nebo podobně. Konstrukce trezoru dle typu může být i ohnivzdorná či vodotěsná.

Dveře trezoru

Trezorové dveře se vyrábějí ze stejných materiálů jako tělo. Jsou vybaveny zavíracím mechanismem a panty, v některých případech také například  štěrbinou pro vhoz dokumentů bez nutnosti otevírání.

Trezorové zámky

Slouží k bezpečnému uzamčení trezoru. U certifikovaných trezorů jsou vždy použity i certifikované zámky. Evropská norma EN 1300 rozděluje trezorové zámky podle bezpečnosti do tříd A, B, C, kde C je nejvyšší bezpečnost.

Typy zámků

Zámek na klíč

Tento zámek je nejjednodušší a zároveň nejlevnější. K jeho ovládání slouží kovový klíč. Nevýhodou jsou rozměry klíče při nošení, možnost ztráty klíče nebo poškození trezorového klíče.

Mechanický – kombinační zámek

K ovládání tohoto zámku slouží otočný číselník. Výhoda je hlavně to, že nemusíme nosit klíče a trezor může otevřít i jiná osoba, který zná kód a ví jak jej správně použít (natočit).

Elektronický zámek

V případě elektronických zámků je otevírání trezoru řešeno klávesnicí umístěnou na dveřích zámku. Elektronika zámku je uvnitř trezoru. Hlavní výhodou těchto zámků je snadné ovládání a u certifikovaných elektronických trezorových zámků rovněž jejich velmi vysoká bezpečnost. Drobnou nevýhodou může být nutnost výměny baterií.

Ostatní typy zámků – doplňky elektronických trezorových zámků

Zamykání trezoru může být řešeno i jiným způsobem  – například pomocí snímače otisků prstů, detektoru hlasu a podobně.

Kontaktujte nás ...

+420 602 203 758

Zavolejte nám nebo využijte tento kontaktní formulář a napište nám svůj dotaz. Rádi Vám odpovíme v co nejbližším termínu.

    KŘESTNÍ JMÉNO *

    PŘÍJMENÍ *

    VÁŠ EMAIL *

    VÁŠ TELEFON

    PŘEDMĚT ZPRÁVY

    MĚSTO - OBLAST

    VÁŠ VZKAZ / DOTAZ:

    Odesláním této zprávy potvrzuji, že uvedené informace a kontaktní údaje jsou pravdivé a souhlasím s tím, aby mě společnost YNOT technologies s.r.o. kontaktovala zpět.