Klíčové trezorové zámky

Standardně bývají trezory osazeny motýlkovým trezorovým zámkem na klíč. U trezoru jsou vždy dva klíče ke každému zámku (za příplatek je možné dodat více klíčů). Trezory, u kterých vyžadujete vyšší bezpečnostní třídu mohou být osazeny větším početem trezorových zámků. U většiny trezorů je možné za příplatek trezor osadit místo trezorového zámku na klíč mechanickým kombinačním zámkem nebo použít elektronický trezorový zámek.

Trezorové zámky jsou klasifikovány do několika bezpečnostních tříd A, B, C, a nejvyšší D. Pro speciální trezory existují bezpečnostní třídy XII a XIII.

Bezpečností třídy zámků určují, jak je zámek bezpečný, tzn. kolik času, nástrojů a techniky je třeba pro jeho otevření. Trezorové zámky ve stejné třídě jsou stejně bezpečné, nezáleží tedy zda se jedná o zámek na klíč, mechanický kombinační zámek nebo elektronický zámek.

Trezorové klíče

Mějte na paměti, že klíče od trezoru jsou stejně důležité jako jeho obsah. Trezorové klíče se nesmí dostat do cizích rukou, kdy by mohlo dojít ke zneužití, ať již přímo otevřením trezoru nebo případně výrobou duplikátu klíče. Z tohoto důvodu chraňte klíče před zneužitím. Doporučujeme nenechávat klíč od trezoru ve stejné místnosti, kde je trezor a nenchávat záložní druhý klíč schovaný v trezoru, kde je v případě ztráty hlavního klíče nedostupný.

Hlavní zásady používání trezorových klíčů a zámků:

  • Během vsouvání a vyndávání klíče z trezorového zámku nikdy nepoužívejte násilí. Klíč musí jít zasunout i vyndat ze zámku lehce. Běžnou chybou je vkládání klíče obráceně – klíč má většinou různě vysoké zoubky ze dvou stran, ale lze jej vložit pouze jedním směrem.
  • Pokud klíč upadne na zem, může dojít k jeho poškození (ohnutí nebo ulomení zubu). Klíč s ulomeným nebo nalomeným zubem se nesmí dále používat a neopravuje se.
  • Velké množství klíčových trezorových zámků má pojistku a v odemčeném stavu nelze klíč ze zámku vytáhnout, což zabraňuje náhodnému zabouchnutí klíčů uvnitř trezoru při zavírání.
  • Trezorové zámky se nemažou, jejich konstrukce bývá řešena bez potřeby je promazávat. Do zámku nevstřikujte žádný olej nebo mazivo, takové zásahy jsou spíše kontraproduktivní – na mastnotu se lepí prach.
  • Pokud se učíte trezor ovládat, provádějte to vždy na otevřených dveřích trezoru.
  • Případné závady řešte okamžitě, nečekejte až trezor nejde úplně otevřít, to už bývá pozdě a trezor se pak musí odvrtat!

Kontaktujte nás ...

+420 602 203 758

Zavolejte nám nebo využijte tento kontaktní formulář a napište nám svůj dotaz. Rádi Vám odpovíme v co nejbližším termínu.

KŘESTNÍ JMÉNO *
PŘÍJMENÍ *
VÁŠ EMAIL *
VÁŠ TELEFON

PŘEDMĚT ZPRÁVY

VÁŠ VZKAZ / DOTAZ:

Odesláním této zprávy potvrzuji, že uvedené informace a kontaktní údaje jsou pravdivé a souhlasím s tím, aby mě společnost YNOT technologies s.r.o. kontaktovala zpět.