Dotační boxy a propusti – balistická ochrana

predavaci box bankaBalistická ochrana – dotační boxy a paletové propusti jsou bezpečnostní prvky určené k předávání cenin a hotovosti ve velkém objemu. Zařízení funguje na principu dvou dveří, v jednu chvíli lze otevřít vždy jen jednu stranu. Propust bezpečně odděluje pracovníka peněžního ústavu od klienta.

Rám propusti je napevno ukotven v okolím zdivu. Spodní část propusti je dle velikosti kufrová nebo vozíková, opatřená dvěma vzájemně blokovanými dveřmi. Součástí dotačního boxu bývá dorozumívací zařízení (komunikátor mikrofon/reproduktor).

Nadstandardně lze paletovou propust vybavit neprůstřelným sklem a přesuvnou miskou.

Neprůstřelné přepážky a stěny

Neprůstřelné bezpečnostní stěny se umísťují do prostor s rizikem útoku střelných zbraní. Tato balistická ochrana je prosklená stěna, v níž mohou být zabudovány otevírací části pro průchod osob nebo k bezkontaktnímu předávání cenin, dokladů, dokumentů. Nejčastěji se neprůstřelné přepážky a stěny používají na úřadech, ambasádách, letištích, bankách nebo u soudů.

Bezpečnostní stěny a okna jsou vyplněny bezpečnostním nebo neprůstřelným sklem různých kategorií. Neprůstřelné sklo je velmi těžké a tomu musí odpovídat i konstrukce stěny nebo okna.

Přesuvné misky

Přesuvné misky řadíme mezi předávací a komunikační zařízení. Přepážka vybavená přesuvnými miskami může, ale nemusí být neprůstřelná, vždy slouží k ochraně pracovníků před napadením a předmětů před krádeží. Přesuvné misky se často používají v bankách, na poštách, v hotelech, na státních úřadech atd.

Z pohledu použití existuje několik druhů přesuvných misek, dělíme je dle velikosti a bezpečnostního rizika a ochrany.

Součástí přesuvných misek často bývá komunikační zařízení, jelikož přes neprůstřelné sklo není slyšet.

Kontaktujte nás ...

+420 602 203 758

Zavolejte nám nebo využijte tento kontaktní formulář a napište nám svůj dotaz. Rádi Vám odpovíme v co nejbližším termínu.

KŘESTNÍ JMÉNO *
PŘÍJMENÍ *
VÁŠ EMAIL *
VÁŠ TELEFON

PŘEDMĚT ZPRÁVY

VÁŠ VZKAZ / DOTAZ:

Odesláním této zprávy potvrzuji, že uvedené informace a kontaktní údaje jsou pravdivé a souhlasím s tím, aby mě společnost YNOT technologies s.r.o. kontaktovala zpět.