Co jsou bezpečnostní schránky a k čemu slouží?

Bezpečnostní schránky jsou malé trezory (obvykle o objemu velikosti krabice od bot), které si mohou klienti pronajímat a ukládat do nich cenné předměty, které se z nejrůznějších důvodů obávají mít uloženy u sebe doma nebo v sídle svojí společnosti. Nejčastěji si lze bezpečnostní schránky – nebo také safesové schránky – pronajmout v bance. Existují i soukromé společnosti, které pronájem klientských schránek poskytují.

Tyto schránky bývají umístěny v trezorové místnosti.  Trezorová místnost sama o sobě musí splňovat zákonné požadavky a již při její výstavbě je vhodné počítat s přípravou na trezorové dveře. Existuje velké množství možných velikostí a tvarů trezorových místností, od větších skříní až po opravdu velké místnosti.

Společnost Trezory a turnikety YNOT technologies s.r.o. – se zabývá prodejem, instalací, servisem trezorů a trezorové techniky včetně komorových trezorů. Dále nabízíme kompletní řešení v oblasti turniketů, protiteroristických zařízení, balistické ochrany, bankovní automatizace a robotizace. Tým našich zkušených techniků má za sebou mnoholeté zkušenosti – provádíme kompletní výstavbu komorových trezorů (trezorových místností) na klíč a instalace bezpečnostních schránek (klíčové schránky, systémy elektronických bezpečnostních schránek, plně automatické robotické systémy safesových schránek).

Jsme výhradním zastoupením společnosti Gunnebo CZ pro trh v České republice i na Slovensku.

Jaké systémy bezpečnostních schránek nabízíme?

Klíčové bezpečnostní schránky

bezpecnostni schrankyMechanické safesové schránky jsou založeny na principu dvou klíčů, kdy jeden klíč (tzv. před-odemykací) vlastní banka a druhý klíč (klientský) má pronajatý se schránkou klient. Pro otevření schránky jsou potřeba oba klíče zároveň. Mechanické bezpečnostní schránky mohou být instalovány ve skříňových trezorech nebo i ve velkých trezorových místnostech.

Elektronické bezpečnostní schránky

Elektronické sejfové schránky pracují na stejném principu jako mechanické safesové schránky, jen bankovní klíč (tzv. před-odemykací) je nahrazen elektronickým systémem, řízeným bankovní aplikací s vyšší úrovní zabezpečení včetně PIN kódu a autentifikace. Elektronické bankovní schránky bývají běžně umístěné v trezorových místnostech. Jejich výhodou je zkvalitnění a zmodernizování procesu otevírání klientských schránek. Bankovní aplikace rovněž sleduje a hlídá přístup do jednotlivých schránek a zvyšuje bezpečnost klientských schránek.

KLÍČOVÉ A ELEKTRONICKÉ BEZPEČNOSTNÍ SCHRÁNKY

 

Plně automatické bezpečnostní schránky ovládané robotem

automaticke bezpecnostni schrankyAutomatický systém bezpečnostních schránek nebo též robotické schránky jsou nejmodernějším řešením pronájmu bezpečnostních schránek, které firma YNOT technologies s.r.o. instaluje a spravuje v několika společnostech v České republice i na Slovensku. Máme výborné zkušenosti s robotickým systémem schránek od firmy Gunnebo, které jsou instalovány a provozovány například ve společnosti 24SAFE v Praze. Systém a proces výdeje schránky je zcela zautomatizován a probíhá bez zásahu obsluhy. Klient po zaregistrování získá bezpečnostní schránku zvolené velikosti. Po příchodu do společnosti se autorizuje přes svoji klienskou kartu, je vpuštěn turniketem do výdejního místa a robot mu automaticky vydá jeho bezpečnostní schránku. Po skončení práce je schránka automaticky robotem opět uložena na své místo v trezorové místnosti. Tímto je eliminován vliv lidského faktoru a je zajištěno maximální soukromí klienta a bezpečnost schránky.

ROBOTICKÉ BEZPEČNOSTNÍ SCHRÁNKY

AUTOMATICKÉ BEZPEČNOSTNÍ SCHRÁNKY All-In-One
(MALÝ KOMPAKTNÍ SYSTÉM)

Kontaktujte nás ...

+420 602 203 758

Zavolejte nám nebo využijte tento kontaktní formulář a napište nám svůj dotaz. Rádi Vám odpovíme v co nejbližším termínu.

  KŘESTNÍ JMÉNO *
  PŘÍJMENÍ *
  VÁŠ EMAIL *
  VÁŠ TELEFON

  PŘEDMĚT ZPRÁVY

  MĚSTO - OBLAST

  VÁŠ VZKAZ / DOTAZ:

  Odesláním této zprávy potvrzuji, že uvedené informace a kontaktní údaje jsou pravdivé a souhlasím s tím, aby mě společnost YNOT technologies s.r.o. kontaktovala zpět.