Certifikované trezory

Úroveň zabezpečení trezoru rozlišujeme na základě bezpečnostních tříd, které trezoru přidělí státem akreditovaná zkušebna při náročném testu v laboratoři. Čím vyšší bezpečnostní třídu trezor splňuje tím bezpečnější je. Je také složitější a časově náročnější se do trezoru dostat, prolomit jeho ochranu.

Výše bezpečnostní třídy trezoru a jeho zámková výbava určuje na jakou orientační úložnou částku je trezor připraven a na jaký pojistný limit lze trezor u vaší pojišťovny pojistit.

Bezpečnostních tříd je celkem čtrnáct s označením od 0 až XIII. V běžné praxi se používají trezory do úrovně VI., vyšší zařazení je již určeno pro speciální účely. O zařazení trezoru do příslušné kategorie vždy informuje štítek výrobce, který je většinou umístěn na vnitřní straně dveří. Atesty o zařazení trezoru do dané bezpečnostní třídy vystavují pouze certifikované zkušebny. Klasifikace trezorů je shodná v celém území Evropské unie. Dva jakékoli trezory ve stejné třídě by měli být stejně (srovnatelně) odolné.

Necertifikované trezory

Necertifikované trezory mají podobné vlastnosti jako trezory certifikované, takže neztrácejí nic ze své funkčnosti. Jejich hlavní mínus je, že necertifikované trezory a sejfy pojišťovny nemusí pojistit.

V naší nabídce naleznete certifikované i necertifikované trezory se zámkem na klíč nebo se zámkem elektronickým, kde nehrozí případná ztráta klíčků.

Protipožární trezory

Některé trezory jsou odolné proti ohni, proti žáru, vysokým teplotám a vodě vyskytující se při likvidaci požáru. Odolnost trezoru proti ohni se měří na čas a teplotu. Ohnivzdorné trezory splňují požadavek žáruvzdornosti a jsou vždy certifikované v akreditovaných zkušebnách a laboratořích.

Základním rozdělením odolnosti trezoru je čas, po který trezor odolá žáru. Délka se uvádí v hodnotách 30, 60, 90 a 120 minut, přičemž teplota uvnitř trezoru nesmí po uvedenou dobu překročit povolenou hranici. Test je pro různý obsah trezoru, od papírových dokumentů až po magnetické a digitální média.

Prezentační video k trezorům Chubbsafes firmy Gunnebo

Kontaktujte nás ...

+420 602 203 758

Zavolejte nám nebo využijte tento kontaktní formulář a napište nám svůj dotaz.
Rádi Vám odpovíme v co nejbližším termínu.

  KŘESTNÍ JMÉNO *
  PŘÍJMENÍ *
  VÁŠ EMAIL *
  VÁŠ TELEFON

  PŘEDMĚT ZPRÁVY

  MĚSTO - OBLAST

  VÁŠ VZKAZ / DOTAZ:

  Odesláním této zprávy potvrzuji, že uvedené informace a kontaktní údaje jsou pravdivé a souhlasím s tím, aby mě společnost YNOT technologies s.r.o. kontaktovala zpět.