designove-turnikety-2Možná byste řekli, že turnikety ruší vzhled vstupních prostor do kancelářských budov. Při jejich správné volbě tomu tak ale být určitě nemusí.

Budovy můžeme rozlišit dle toho, pro které uživatele jsou určeny a jaká rizika s sebou přinášejí. Zabezpečení budovy, do které mají přístup pouze zaměstnanci firmy, budeme pravděpodobně řešit jiným způsobem než budovy určené široké veřejnosti. Existuje mnoho způsobů zabezpečení vstupu – od klíčových dveří, přes recepci s nutností stálé přítomnosti personálu, po turniketové systémy propojené s elektronickým docházkovým systémem.

designove-turnikety-1V dnešní době je instalace turniketů běžným trendem v zabezpečení přístupu osob do kancelářských budov, bank, budov státní správy, firemních prostor nebo do sportovních areálů. V posledních letech prošel design a funkčnost turniketů velkým vývojem, díky němuž se turnikety stávají přímým designovým prvkem interiérů budov. Turnikety již nemusí být pouze v nerezovém provedení, v dnešní době se běžně používá tvrzené sklo, barevné odolné plasty a moderní LED osvětlení a piktogramy.

V zásadě rozlišujeme turnikety dle provedení na tyčové, polovysoké a vysoké se skleněnými zábranami, klecové a bezpečnostní filtry.

designove-turnikety-3Ve většině případů vůbec nedochází ke kontaktu osoby procházející turniketem s tělem turniketu, ale brána se automaticky otevírá po potvrzení autorizace a za osobou se sám opět zavírá. Stále je však dodržen velmi vysoký standard v zabezpečení vstupu do budovy, včetně hlídání průchodu pouze jedné osoby nebo směru průchodu.

Existuje řada možností, jak turniket zakomponovat do interiéru budovy. Moderní variantou je použít minimalistický design, který neznatelně zasáhne do celkového vnímání prostor budovy nebo druhou, daleko častější variantou, je udělat z turniketu architektonický prvek, který se naopak stává nedílnou součástí navrhovaného interiéru.

Kontaktujte nás ...

+420 602 203 758

Zavolejte nám nebo využijte tento kontaktní formulář a napište nám svůj dotaz. Rádi Vám odpovíme v co nejbližším termínu.

KŘESTNÍ JMÉNO *
PŘÍJMENÍ *
VÁŠ EMAIL *
VÁŠ TELEFON

PŘEDMĚT ZPRÁVY

VÁŠ VZKAZ / DOTAZ:

Odesláním této zprávy potvrzuji, že uvedené informace a kontaktní údaje jsou pravdivé a souhlasím s tím, aby mě společnost YNOT technologies s.r.o. kontaktovala zpět.